O Urzędzie Pracy

Urząd Pracy jest instytucją zarządzaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej .

Jest to urząd, który, za pośrednictwem swoich placówek kontaktowych, świadczy usługi zarówno informacyjne i doradcze, jak też pośredniczące, dla obywateli zapisanych w rejestrze osób poszukujących pracy.

Do Urzędu Pracy w miejscu stałego zamieszkania można się zatem zwrócić w przypadku, że w tej chwili nie masz zatrudnienia, nie prowadzisz działalności gospodarczej i nie studiujesz.

Urząd Pracy

  • zapłaci za Ciebie składki z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
  • będzie konsultował z Tobą szukanie przez Ciebie pracy
  • Niektóre osoby zarejestrowane ponadto wesprze finansowo w czasie bezrobocia czy w utrudnionych warunkach szukania zatrudnienia (absolwenci nie posiadający doświadczenia, osoby niepełnosprawne fizycznie…).
  • Również doradzi Ci, jak podchodzić do poszukiwania, jak napisać życiorys lub jak napisać list motywacyjny.

Wszystko to wymaga jednak stosowania się do jasno określonych zasad: należy stawiać się na określone uprzednio konsultacje, zgłaszać podjęcie zatrudnienia, nie studiować, nie podejmować działalności gospodarczej … Wszystkie inne informacje znajdziesz na stronach Ministerstwa. Nieprzestrzeganie powyższych zasad grozi wykreślenem z rejestru bezrobotnych Urzędu Pracy.

Czasami jednak pomoc samego Urzędu Pracy nie wystarcza.

Jeżeli chcesz pomóc w napisaniu życiorysu i listu motywacyjnego, doradzimy Ci – nie będziesz musiał nawet wstawać od komputera. Wystarczy wejść na nasze strony internetowe i znaleźć informacje: Jak napisać życiorys i Jak napisać list motywacyjny. Można też łatwo i szybko wygenerować swój profesjonalny życiorys tutaj.

W rzeczywistości bowiem Urząd Pracy funkcjonuje niestety raczej jako miejsce rejestrujące osoby w celu zapewnienia im ubezpieczenia zdrowotnego oraz opłacania składek emerytalno-rentowych.

Dzieje się tak dlatego, że od lat Urzędy Pracy nie radzą sobie z właściwą dystrybucją napływających do nich ofert zatrudnienia. Dlatego jeżeli szukasz pracy, to o wiele bardziej przyda Ci się to, co jest napisane tutaj.

Nie trać czasu i nie twórz niczego ręcznie!

Nie trać cennego czasu na ręczne tworzenie ustrukturyzowanego życiorysu! Skorzystaj z naszej online usługi
generatora profesjonalnych życiorysów. Profesjonalne, szybko, prosto i rzetelne!

Stwórz życiorys

Dzięki cvwzory.pl stworzyłem profesjonalny życiorys w ciągu 10 minut.

Dzięki cvwzory.pl stworzyłem elegancki i nowoczesny życiorys, bez "męczenia się" w Wordzie.

Dzięki wzorowi CV
zaprezentowałem się profesjonalnie w firmach i dostałęm pracę swoich marzeń, tak samo jak 100.383inni użytkownicy!