Życiorys zawodowy

Utwórz życiorys

Zawodowy życiorys ustrukturyzowany, dzięki któremu Twoja nowa firma Cię spostrzeże! Przeczytaj, jak napisać życiorys zawodowy wzór, który będzie najbardziej skuteczny.

Może zadajesz sobie pytanie, czy to w ogóle realne, wpłynąć w jakiś sposób na skuteczność życiorysu zawodowego? Tak, jest to realne. Żebyś jednak wiedział, jak to zrobić, to musisz najpierw zrozumieć, co jest ważne dla pracodawcy, gdy wybiera sobie nowych pracowników.

Tak jak istnieją złe i dobre firmy, tak samo istnieją także źli i dobrzy pracownicy. Celem przetargów wśród osób ubiegających się o nowe zatrudnienie jest właśnie dość ostra selekcja, aby wybrani zostali tylko ci najlepsi, i to nie tylko na podstawie listu motywacyjnego.

DEFINICJA: Życiorys zawodowy jest zwięzłym wyliczeniem przekrojowym Twojego życia, poczynając od studiów, aż po dziś dzień, w stosunku do rynku pracy.

Rekrutacja składa się z kilku kluczowych kroków:

 • Wszystko zaczyna się od listu motywacyjnego i życiorysu zawodowego
 • Wraz z listem motywacyjnym wędruje do nowej firmy także Twój życiorys zawodowy w formie wspólnego dokumentu.
 • Jeżeli przejdziesz wstępną selekcję, to następuje zaproszenie na rozmowę osobistą.
 • Nadal jeszcze nie wygrałeś, choć powiedzą Ci tak, albowiem następuje okres próbny.

Z powyższych kroków wynika jedna ważna rzecz. Możesz być doskonale przygotowany do okresu próbnego, lub na rozmowę osobistą, natomiast jeśli zlekceważysz utworzenie życiorysu zawodowego, albo Twój życiorys zawodowy nie będzie wyglądał dobrze i będzie złej jakości, lub też będzie zawierał jakieś literówki i błędy, wtedy po prostu nie przejdziesz dalej, a wszystkie pozostałe przygotowania i energia pójdą na marne! I tego przecież nie chcesz. Szkic życiorysu jest bardzo ważny.

Przyjrzyjmy się zatem idealnemu życiorysowi zawodowemu, jaki mógłby się stać takim życiorysem zawodowym, który byłby nie tylko należycie spisany, ale także odmienny, oryginalny i nietradycyjny w pozytywnym sensie słowa. Powiesz, że brzmi to ładnie, ale jak to zrobić? Otóż właśnie dla takiego życiorysu zawodowego jest tu poniższa instrukcja, którą właśnie czytasz. Teraz proszę uważać i starannie się przyjrzeć poniższym punktom pomyślnego życiorysu zawodowego.

Atrybuty pomyślnego życiorysu zawodowego

 • Prostota
 • Przejrzystość
 • Zdjęcie
 • Treściwość
 • Prawdziwość
 • Ładne wykonanie graficzne
 • Bezbłędność
 • ...

I tak moglibyśmy ciągnąć dalej. Nie wydaje się tak - człowiek powie sobie, iż próbka życiorysu zawodowego to nie znowu tak skomplikowana sprawa. Jeśli jednak podchodzisz naprawdę poważnie do swojej przyszłości i jeśli zdajesz sobie sprawę z olbrzymiej konkurencji innych bezrobotnych, którzy próbują wepchnąć się na chciane przez Ciebie miejsce pracy, wtedy musi być dla Ciebie zupełnie jasne, że przykład życiorysu zawodowego może odegrać ważną rolę dla Twojego życia, której nie wolno lekceważyć. To samo dotyczy także życiorysu w języku angielskim, jeżeli firma go wymaga.

Mógłbyś co prawda otworzyć sobie teraz jakiś edytor tekstowy i z ferworem rozpocząć pracę (nad utworzeniem własnego życiorysu zawodowego), albo mógłbyś rozejrzeć się w Internecie za jakimś wstępnie już przygotowanym życiorysem zawodowym, który chciałbyś w prosty sposób tylko zmodyfikować. Powstrzymam Cię – nie rób tego! I to dlaczego? Ponieważ wynikiem będzie, jeśli dobrze pójdzie, tylko przeciętny życiorys zawodowy, jaki mają także pozostali konkurenci, którzy pchają się na Twoje miejsce.

Życiorys zawodowy dla zwycięzców w przetargach

Jak bardzo może być realne, że personalista w firmie, do której się zgłaszasz, zauważy właśnie Twój życiorys zawodowy, skoro wygląda on do ostatniej kropki tak samo, czy też podobnie, jak te setki innych? Czy już zaczynasz rozumieć? Właśnie tak, to jest to! W tym tkwi sedno sprawy. Dziś odnosi sukces ten, kto potrafi wybić się z przeciętności, a Ty przecież nie jesteś przeciętny – Ty chcesz więcej od swojej przyszłości! Dlatego uświadom sobie proszę, że czas posuwa się nieustannie naprzód, a dziedziny rekrutacji dotyczy to dwukrotnie bardziej! Jak napisać życiorys, to coraz bardziej cenne know-how.

Dlatego zapoznaj się z nowoczesną usługą online, która została utworzona z myślą o dzisiejszym, mocno konkurencyjnym środowisku. Taką usługą jest tzw. generator życiorysów online, który potrafi Cię odróżnić od innych i przykuje uwagę Twojego nowego pracodawcy właśnie na Twoim zawodowym wzorze życiorysu, który zrobi zamiast Ciebie owo pierwsze, kluczowe, ekstremalnie ważne wrażenie, na podstawie którego Ty będziesz tym/tą, który/która przedostanie się dalej, to znaczy na rozmowę osobistą.

Nie trać czasu i nie twórz niczego ręcznie!

Nie trać cennego czasu na ręczne tworzenie życiorysu ustrukturyzowanego, ale skorzystaj z naszej zautomatyzowanej online usługi
generatora profesjonalnych życiorysów. Jest to profesjonalne, szybkie, proste i rzetelne!

Utwórz życiorys

Dzięki cvwzory.pl utworzyłem dla siebie profesjonalny życiorys w ciągu 10 minut.

Dzięki cvwzory.pl utworzyłem dla siebie piękny i nowoczesny życiorys, bez "męczenia się" w Wordzie.

Dzięki wzorowi życiorysu
zaprezentowałem się profesjonalnie w firmach i uzyskałem pracę swoich marzeń, tak samo jak 100.001innych użytkowników!