Życiorys zawodowy

Zawodowy życiorys ustrukturyzowany, dzięki któremu Twoja nowa firma zauważy Cię! Przeczytaj, jak napisać profesjonalny życiorys zawodowy wzór, który pomoże zdobyć wymarzoną pracę.

Być może zastanawiasz się, czy jest możliwe podniesienie skuteczności życiorysu zawodowego? Tak - to jest możliwe. Aby umieć to zrobić, najpierw trzeba zrozumieć, co jest ważne dla pracodawcy, który poszukuje nowych pracowników.

Tak jak istnieją złe i dobre firmy, tak samo istnieją także źli i dobrzy pracownicy. Celem rekrutacji jest ostra selekcja, która pozwala wybrać tylko tych najlepszych - i to nie tylko na podstawie listu motywacyjnego.

DEFINICJA: Życiorys zawodowy jest zwięzłym i przekrojowym przeglądem Twojego życia zawodowego, poczynając od studiów, aż po chwilę obecną.

Rekrutacja składa się z kilku kluczowych etapów:

 • Wszystko zaczyna się od listu motywacyjnego i życiorysu zawodowego
 • Wraz z listem motywacyjnym do nowej firmy trafia także Twój życiorys zawodowy w formie wspólnego dokumentu.
 • Jeżeli przejdziesz wstępną selekcję, to następuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
 • To nie koniec. Nawet jeśli zostaniesz przyjęty do pracy - to na razie tylko na okres próbny.

Wynika z tego jedna bardzo ważna rzecz. Możesz być doskonale przygotowany do okresu próbnego, lub do rozmowy kwalifikacyjnej . Jeżeli jednak zlekceważysz przygotowanie życiorysu zawodowego, bądź Twój życiorys zawodowy nie będzie wyglądał atrakcyjnie, lub też będzie zawierał jakieś błędy czy literóki, wtedy po prostu nie przejdziesz dalej, a wszystkie pozostałe przygotowania i energia pójdą na marne! A przecież nie chcesz tego. Szkic życiorysu jest bardzo ważny.

Przyjrzyjmy się zatem idealnemu życiorysowi zawodowemu, jaki mógłby się stać takim życiorysem zawodowym, który byłby nie tylko należycie napisany, ale także w pewien sposób innych - oryginalny i nietradycyjny - oczywiście w pozytywny sposób. Brzmi to prosto, ale jak to zrobić? Właśnie takiego życiorysu zawodowego dotyczy ten tekst. Dlatego proszę starannie się przyjrzeć poniższym punktom dobrze przygotowanego życiorysu zawodowego.

Jaki musi być dobrze przeygotowanego życiorys zawodowy

 • Prostoty
 • Przejrzysty
 • Ze zdjęciem
 • Konkretny
 • Prawdziwy
 • Ładnie wykonanany graficzne
 • Bezbłędny
 • ...

Na szczęście próbka życiorysu zawodowego nie jest tak skomplikowaną sprawą jak mogłoby się wydawać. Jeśli jednak podchodzisz do swojej przyszłości naprawdę poważnie i jeśli zdajesz sobie sprawę z olbrzymiej konkurencji innych kandydatów, którzy również walczą o to samo stanowisko, wtedy zrozumiesz, że przykład życiorysu zawodowego może odegrać ważną rolę dla Twojej kariery zawodowej. I nie wolno tego lekceważyć. To samo dotyczy także życiorysu w języku angielskim, jeżeli pracodawca tego wymaga.

Oczywiście można otworzyć edytor tekstu i samodzielnie zacząć tworzyć życiorys zawodowy, albo poszukać w internecie już przygotowany życiorys zawodowy, który mógłbyś po prostu zmodyfikować. Nie rób tego! Dlaczego? Ponieważ wtedy do pracodawcy trafi tylko przeciętny życiorys zawodowy - taki sam jaki mają inni kandydaci na Twoje miejsce.

Życiorys zawodowy dla zwycięzców w przetargach

Jeżeli Twój życiorys wygląda tak samo jak setki innych, to praktycznie nie ma szans na to, aby rekruter zwrócił na niego uwagę. Czy już zaczynasz rozumieć? Właśnie tak, to jest to! W tym tkwi sedno sprawy. Dziś odnosi sukces ten, kto potrafi wybić się ponad przeciętność, a Ty przecież nie jesteś przeciętny - Ty chcesz więcej od swojej przyszłości! Dlatego musisz mieć świadomość, że czas nieubłaganie biegnie naprzód - tym bardziej w kwestii rekrutacji! Jak napisać życiorys, to coraz cenniejsze know-how.

Dlatego zapoznaj się z nowoczesną usługą online, która powstała z myślą o dzisiejszym, bardzo wymagającym rynku pracy. Taką usługą jest generator życiorysów online, który potrafi Cię wyróżnić na tle innych i przykuje uwagę Twojego nowego pracodawcy właśnie dzięki Twojemu zawodowemu wzorowi życiorysu, dzięki któremu będziesz mógł na rekruterach wywrzeć jak najlepsze wrażenie, co sprawi, że to właśnie Ty zostanieszz zaproszony do kolejnego etapu rekrutacji - na rozmowę kwalifikacyjną.

Nie trać czasu i nie twórz niczego ręcznie!

Nie trać cennego czasu na ręczne tworzenie ustrukturyzowanego życiorysu! Skorzystaj z naszej online usługi
generatora profesjonalnych życiorysów. Profesjonalne, szybko, prosto i rzetelne!

Stwórz życiorys

Dzięki cvwzory.pl stworzyłem profesjonalny życiorys w ciągu 10 minut.

Dzięki cvwzory.pl stworzyłem elegancki i nowoczesny życiorys, bez "męczenia się" w Wordzie.

Dzięki wzorowi CV
zaprezentowałem się profesjonalnie w firmach i dostałęm pracę swoich marzeń, tak samo jak 100.383inni użytkownicy!