Agencje pracy tymczasowej i agencje pośrednictwa pracy

Utwórz życiorys

Jaka jest różnica pomiędzy agencjami?

Agencje pracy tymczasowej i agencje pośrednictwa pracy mogą często być mylone w domniemaniu, że znaczenie obu zwrotów jest identyczne. Ale uwaga, tak nie jest! Poszczególne typy agencji zasadniczo się różnią od siebie, gdyż każda z nich zapewnia dla Ciebie pracę lub zatrudnienie w zupełnie odmienny sposób. Jest to zatem całkowicie inna sytuacja, aniżeli w przypadku listu motywacyjnego i przewodniego, gdzie chodzi o zupełnie tę samą rzecz. I dlatego na początku zdefiniujmy sobie jasno dokładne znaczenia zwrotów agencja pośrednictwa pracy i agencja pracy tymczasowej.

Agencja pośrednictwa pracy to spółka, która nie zatrudnia bezpośrednio osób ubiegających się o pracę, ale tylko pośredniczy ich zatrudnienie dla podmiotów trzecich, od których często pobiera prowizję z tytułu pośrednictwa. Taka prowizja wynosi zazwyczaj od jednego do dwóch wynagrodzeń miesięcznych pracownika. Agencje pośrednictwa pracy muszą też być zarejestrowane w Ministerstwie Pracy i Spraw Społecznych Republiki Czeskiej (www.mpsv.cz), któremu przekazują raporty i przeglądy dotyczące pośrednictwa pracy. Agencje pośrednictwa pracy podlegają zatem ustawie o zatrudnieniu. Ustawa ta reguluje i normuje ich działalność.

Czym zatem jest agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to spółka, która bezpośrednio zatrudnia osobę ubiegającą się o pracę tak, że wynajmuje ją odpłatnie dla innych firm. W praktyce oznacza to zatem tyle, że działasz co prawda pod nagłówkiem agencji pracy tymczasowej (która Ci płaci), ale fizycznie pracujesz w środowisku podmiotu trzeciego, który za wykonaną przez Ciebie pracę płaci faktury wystawione przez Twoją agencję pracy tymczasowej. Opisany system jest korzystny dla firm, gdy np. trzeba opanować czasowy przypływ zleceń, dlatego często znajduje zastosowanie w administracji, budownictwie lub ogólnie w dziedzinach opartych na pracach dorywczych itd. Jeżeli wybierasz się do agencji pośrednictwa pracy, aby uzyskać pracę, wtedy dobrze będzie zerknąć w jakieś wzory życiorysów, aby dać się zainspirować do utworzenia własnego CV, gdyż jest jasne, że będzie Ci potrzebne!


Nazwa Agencji Doradztwa Personalnego / Rekrutacyjnej (0 razem) Adres Miejscowość

Nie trać czasu i nie twórz niczego ręcznie!

Nie trać cennego czasu na ręczne tworzenie życiorysu ustrukturyzowanego, ale skorzystaj z naszej zautomatyzowanej online usługi
generatora profesjonalnych życiorysów. Jest to profesjonalne, szybkie, proste i rzetelne!

Utwórz życiorys

Dzięki cvwzory.pl utworzyłem dla siebie profesjonalny życiorys w ciągu 10 minut.

Dzięki cvwzory.pl utworzyłem dla siebie piękny i nowoczesny życiorys, bez "męczenia się" w Wordzie.

Dzięki wzorowi życiorysu
zaprezentowałem się profesjonalnie w firmach i uzyskałem pracę swoich marzeń, tak samo jak 100.001innych użytkowników!