Agencje pracy tymczasowej i agencje pośrednictwa pracy

Na czym polega różnica?

Agencje pracy tymczasowej i agencje pośrednictwa pracy mogą często być mylone. Wiel osób uznaje je za to samo. Ale uwaga - tak nie jest! Agencje te zasadniczo różnią od siebie, ponieważ każda z nich zapewnia pracę lub zatrudnienie na zupełnie innych zasadach. Jest to zatem całkowicie inna sytuacja, niż w przypadku listu motywacyjnego i przewodniego, gdzie chodzi o to samo. Dlatego na początku należy dokładnie wyjaśnić znaczenia określeń "agencja pośrednictwa pracy" i "agencja pracy tymczasowej".

Agencja pośrednictwa pracy to spółka, która nie zatrudnia bezpośrednio osób ubiegających się o pracę, ale tylko pośredniczy w ich zatrudnianiu dla podmiotów trzecich, od których często pobiera prowizję właśnie z tytułu pośrednictwa. Taka prowizja wynosi zazwyczaj od jednego do dwóch miesięcznych wynagrodzeń pracownika.

Czym zatem jest agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to spółka, która bezpośrednio zatrudnia osobę ubiegającą się o pracę tak, że wynajmuje ją odpłatnie dla innych firm. W praktyce oznacza to, że działasz co prawda pod nagłówkiem agencji pracy tymczasowej (która Ci płaci), ale fizycznie pracujesz dla firmy trzeciej, która za wykonaną przez Ciebie pracę płaci faktury wystawione przez Twoją agencję pracy tymczasowej. Opisany system jest korzystny dla firm, gdy trzeba na przykład opanować czasowy przypływ zleceń. Dlatego często znajduje zastosowanie w administracji, budownictwie lub ogólnie w dziedzinach opartych na pracach dorywczych itd. Jeżeli chcesz znaleźć zatrudnienie w agencji pośrednictwa pracy, warto spojrzeć na niektóre wzory życiorysów, aby znaleźć inspirację dla własnego CV. To z pewnością będzie potrzebne!


Nazwa Agencji Doradztwa Personalnego / Rekrutacyjnej (0 razem) Adres Miejscowość

Nie trać czasu i nie twórz niczego ręcznie!

Nie trać cennego czasu na ręczne tworzenie ustrukturyzowanego życiorysu! Skorzystaj z naszej online usługi
generatora profesjonalnych życiorysów. Profesjonalne, szybko, prosto i rzetelne!

Stwórz życiorys

Dzięki cvwzory.pl stworzyłem profesjonalny życiorys w ciągu 10 minut.

Dzięki cvwzory.pl stworzyłem elegancki i nowoczesny życiorys, bez "męczenia się" w Wordzie.

Dzięki wzorowi CV
zaprezentowałem się profesjonalnie w firmach i dostałęm pracę swoich marzeń, tak samo jak 100.383inni użytkownicy!