List z podziękowaniami

Utwórz życiorys

List z podziękowaniami jest kolejnym formalnym dokumentem w procesie zdobywania pracy. W przeciwieństwie do życiorysu ustrukturyzowanego i listu motywacyjnego jednak nie tak często personaliści go otrzymują. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, iż wiele kandydatów obawia się, czy taki krok nie jest zanadto schlebiający i natrętny.

Nie jest. Możesz uwierzyć, że przeciwnie chodzi o sposób, jak jeszcze bardziej wyrazić swoją motywację do uzyskania danej pracy, ujawnić, że jesteś uprzejmy - i co najważniejsze - zwrócić na siebie uwagę. Ponadto, jeżeli masz wrażenie, że na rozmowie nie zabłysnąłeś, że rozmowa nie przebiegała dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś i mogłeś wykazać się czymś więcej, to list z podziękowaniami stanowi świetną okazję, jak stosunkowo wyraźnie naprawić całą sytuację.

Napisać list z podziękowaniami to nic trudnego, przeciwnie - wystarczy tylko proste i zwięzłe wyrażenie wdzięczności i szacunku wobec potencjalnego pracodawcy.

Co powinien taki list zawierać, jak powinien wyglądać? Proszę sobie wyobrazić zupełnie podstawową strukturę listu:

  • Na wstępie zwróć się do osoby, która prowadziła z Tobą rozmowę. Nie zapomnij o użyciu wołacza. Użycie mianownika bowiem nie brzmi dostatecznie uprzejmie i w listach formalnych nie używa się go. Imię ponadto sprawdź kilkakrotnie. Poprzekręcane nazwisko to zupełnie niepotrzebny błąd, osoby o słabszym charakterze na dodatek mogłyby się obrazić. I szkoda byłoby rozbić się zaraz w pierwszym wierszu.
  • Przejdź do rzeczy. W list z podziękowaniami wkomponuj także datę i godzinę odbycia się rozmowy kwalifikacyjnej, aby Twój personalista mógł łatwo Cię zidentyfikować i rozpoznać. Złóż swojemu potencjalnemu pracodawcy podziękowania za cz?as i przestrzeń, jaką poświęcił dla Ciebie, i daj mu znać, że uzyskanie pracy jest dla Ciebie nadal bardzo ważne.
  • Na końcu nie zapomnij o podaniu swojego nazwiska. W przypadku wersji papierowej listu dołącz także swój własnoręczny podpis.
  • Unikaj błędów ortograficznych i stylistycznych. Nie robi to dobrego wrażenia.

Następnie możesz wysłać list albo w formie e-mailu, albo papierowej.

Jeżeli nadal nie wiesz, jak zacząć, możesz zainspirować się naszą próbką życiorysu. Pamiętaj jednak o tym, że list powinien przede wszystkim wyrażać Twoją osobowość, idealnie „na miarę” danej rozmowy.

Wzór listu z podziękowaniami proszę potraktować tylko jako inspirację:

Marie Bartošová
Na Pomezí 911
Praha 1
110 00

Szanowny Panie Nováku,

pozwalam sobie na złożenie Panu podziękowań za rozmowę, którą odbyłam z Panem w dniu 09. 09. w Państwa Spółce. Konkretnie chodziło o pozycję Account Manager. Dziękuję za czas, jaki poświęcił mi Pan, i proszę mi wierzyć, że nasze spotkanie tylko pogłębiło moje zainteresowanie w podjęciu pracy dla Państwa Spółki. Nadal wierzę, że byłabym dobrym członkiem Państwa zespołu.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany kolejnym spotkaniem, chętnie spotkam się z Panem ponownie.

Życzę Panu przyjemnego dnia

Marie Bartošová

Nie trać czasu i nie twórz niczego ręcznie!

Nie trać cennego czasu na ręczne tworzenie życiorysu ustrukturyzowanego, ale skorzystaj z naszej zautomatyzowanej online usługi
generatora profesjonalnych życiorysów. Jest to profesjonalne, szybkie, proste i rzetelne!

Utwórz życiorys

Dzięki cvwzory.pl utworzyłem dla siebie profesjonalny życiorys w ciągu 10 minut.

Dzięki cvwzory.pl utworzyłem dla siebie piękny i nowoczesny życiorys, bez "męczenia się" w Wordzie.

Dzięki wzorowi życiorysu
zaprezentowałem się profesjonalnie w firmach i uzyskałem pracę swoich marzeń, tak samo jak 100.001innych użytkowników!